Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2019 m. liepos 21 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata


 
 
Naujienos
Dėl globotinių pilnamečių asmenų teisių užtikrinimo

   Labai dažnais atvejais tėvai ar globėjai, auginantys vaikus, turinčius sunkią negalią, susiduria su problemomis dėl vaiko (globojamo asmens) teisių įgyvendinimo problemų, kai jis sulaukia pilnametystės. Pažymėtina, kad tik teismo sprendimu nustačius neveiksnumą ir paskyrus globėją, sulaukęs 18 metų turintis negalią asmuo su oficialaus globėjo pagalba galės įgyvendinti savo teisę gauti šalpos išmokas, lankytis sveikatos priežiūros įstaigose, gauti receptus būtiniems vaistams bei kitoms medicinos priemonėms. Pilnametis asmuo, kuriam reikalinga nuolatinė globa ir priežiūra, be teismo sprendimu paskirto globėjo neturi galimybės gauti jam paskirtų socialinių išmokų, lankytis pas sveikatos priežiūros specialistus, įsigyti reikalingų prekių ar gauti paslaugų įgyvendinti kitas savo turtines bei neturtines teises.

Atkreiptinas dėmesys, kad esminė problema yra ilgai besitęsiančios procedūros, kurių metu pilnametystės sulaukęs asmuo negali įgyvendinti savo teisių. Prieš kreipiantis į teismą dėl neveiksnumo nustatymo, būtina surinkti dokumentus iš socialinio darbuotojo, gydytojų ir kitų specialistų. Teismas, gavęs asmens pareiškimą dėl neveiksnumo nustatymo, skiria teismo psichiatrinę ekspertizę, kuri ekspertizės įstaigose dėl didelio klientų skaičiaus gali būti atliekama net 6–9 mėnesius nuo teismo nutarties skirti ekspertizę priėmimo. Visu šiuo laikotarpiu asmenys atsiduria itin sunkioje situacijoje, negalėdami tinkamai pasirūpinti prižiūrimo asmens sveikata, turtu, gaunamomis išmokomis.

Informuojame, kad pagal Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 463 straipsnio 2 dalies nuostatas, pareiškimą dėl nepilnamečio fizinio asmens pripažinimo neveiksniu tam tikroje srityje ar ribotai veiksniu tam tikroje srityje galima paduoti anksčiau nei likus 6 mėnesiams iki asmens, kuris turėtų būti pripažintas neveiksniu tam tikroje srityje ar ribotai veiksniu tam tikroje srityje pilnametystės (18 m.) ir užtikrinti, kad per tą laiką būtų atlikta teismo psichiatrinė ekspertizė, kiti reikalingi formalumai bylai dėl neveiksnumo bei globėjo skyrimo išnagrinėti. Tokiu būdu bus užtikrintos neįgaliojo, turinčio sunkią negalią, teisės.

Dėl išsamesnės informacijos galima kreiptis į Raseinių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių (Vytauto Didžiojo g. 17, Raseiniuose) arba tel. (8 428) 79 580.

Socialinės paramos skyriaus informacija

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Andrius Bautronis

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

 

Nuorodos

 


 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
  

 
 
 

 

 
 
 


 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.