Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2019 m. spalio 18 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata

 
 
Naujienos
Edukacinė kelionė į Rokiškį

   Kaimų bendruomenė „Sujainiai“ įgyvendino projektą „Socialinės atskirties mažinimas“ pagal Raseinių rajono savivaldybės įgyvendinamą priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“. Projekto tikslas – mažinti Sujainių kaimo gyventojų, bendruomenės narių socialinę atskirtį.

    Rugsėjo 7 d. išsiruošėme į vienos dienos išvyką po Rokiškio rajoną. Į jį pajudėjome labai ankstų rytą. Rokiškio krašto muziejuje (dvare) mus pasitiko Ingrida, Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centro turizmo vadybininkė, kuri atvykusius dalyvius padalino į dvi grupes. Pirma grupė darbavosi edukacijoje „Senovė žalvariu prabyla“, kur kiekvienas dalyvis pasigamino papuošalą iš žalvario. Antroji grupė tuo metu dalyvavo edukacijoje „Sūrio kelias“, paragavo sūrio ir susipažino su Rokiškio sūrio gaminių technologijomis bei priemonėmis. Vėliau buvo susikeista edukacinėmis programomis. Kiek pabendravę ir pasidalinę patirtais įspūdžiais, kelionę tęsėme po Rokiškio dvaro didybę, pamatėme jo grožį ir tūnančias paslaptis. Jas radome dvaro rūsyje.

   Papietavę kelionę tęsėme po Rokiškio senamiestį, aplankėme Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčią. Keliaujant link Salų miestelio, išvykstant iš Rokiškio, dėmesys krypo į stovinčių namų langines, kurios atrodė tarsi iš pasakos. Salų amatų dirbtuvėse darbavomės iš peties. Čia vyko edukacija „Molio paslaptys“, kur kiekvienas dalyvis iš molio pasigamino sau patinkantį gaminį. Išmokome ir pamatėme daug. Aptarę kelionės įspūdžius, išvykome link Sujainių. Atrodo, ta kelionė tiek visus suartino, o bendra daina kelionės metu neleido liūdėti.

   Projekto lėšomis buvo apmokėtos transporto išlaidos. Ateityje kaimų bendruomenė „Sujainiai“ sieks šio projekto tęstinumo. Sieksime efektyviai ir veiksmingai socialiai integruoti į pilietines veiklas skatinančias gyventojų užimtumą, kūrybiškumą, mažinti atskirtį tarp socialinės padėties turinčių Sujainių kaimo gyventojų ir bendruomenės narių. Skatinsime šiuos žmones užsiimti aktyvia veikla, dalyvauti visuomeniniame gyvenime, kad nebūtų vien pasyvūs stebėtojai, o pagal jėgas dalyvautų kuriant bendruomenės ir savo gerovę.

   Kaimų bendruomenės „Sujainiai“ pirmininkė Rita Visockienė

   Prano Laurinavičiaus nuotr.

       

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.