Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2017 m. lapkričio 22 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8028913
Šiandien: 2121
Dabar: 86
Prenumerata
Naujienos
Valdančioji koalicija pristato darbų programą

   Pernai koalicijos sutartį sudariusi Raseinių rajono savivaldybės tarybos valdančioji dauguma paruošė 2017-2018 m. darbų programą, kurią savo parašais patvirtino visi koalicijos partneriai - Raseinių rajono savivaldybės meras, Darbo partijos Raseinių skyriaus pirmininkas Algirdas Gricius ir Savivaldybės tarybos nariai: visuomeninio rinkimų komiteto RASAI pirmininkas Romaldas Zubiela, Liberalų sąjūdžio Raseinių skyriaus pirmininko pavaduotojas Saulius Matelis, partijos „Tvarka ir teisingumas“ Raseinių skyriaus pirmininkas Vidmantas Karabinas. Visą programą balandžio 20-osios Tarybos posėdyje pristatys Savivaldybės meras, o šiandien galime trumpai susipažinti su ambicingais valdančiųjų užmojais, kurie, virtę tikrove, iš esmės pagerins ne tik rajono miestų, bet ir miestelių bei kaimo vietovių gyvenimo kokybę.

 

Miestai keisis

   Per dvejus metus - 2017-2018-aisiais dabartinė valdančioji dauguma susiplanavo atlikti ar bent pradėti aibę darbų – iš viso programoje per aštuoniasdešimt projektų, kurie orientuoti į daugelį visuomenei svarbių sričių.

   Jau ne kartą spaudoje rašyta, kad šiemet bus pradėta kompleksiškai tvarkyti erdvė, esanti Raseinių miesto V. Kudirkos g. kvartale, t. y. Raseikos parko, Magdės šulinio bei Dominikonų skvero teritorijos: bus įrengiamas parko apšvietimas, pėsčiųjų takai, privažiavimo kelias, vaikų žaidimų aikštelės, sutvarkoma tvenkinio sala, įrengiamas lieptas į salą, atnaujinama ar įrengiama nauja mažoji, poilsiui skirta infrastruktūra, o parką papuoš želdiniai. Šiemet pagaliau sulauksime ir Vilniaus g. rekonstrukcijos, o siekiant miesto centrinė dalies patrauklumo, kartu bus tvarkoma Nepriklausomybės gynėjų aikštė, autobusų stoties prieigos ir Prabaudos miškelio-parko dalis.

   Ženklūs pokyčiai laukia ir Ariogalos: bus atnaujinta centrinė miesto aikštė bei teritorija šalia Ariogalos kultūros namų, suremontuotas fontanas greta  Kūno kultūros ir sporto centro salės. Remonto darbai jau vyksta Kultūros centro Ariogaloje pastate – per porą mėnesių planuojama baigti remontuoti daug diskusijų kėlusį objektą.

Tvarkys renovuotų daugiabučių kiemus

   Daugelis pastebėjo, kad keletui Raseinių miesto daugiabučių jau pradėti vilkti nauji šilti rūbai, iš viso artimiausiu metu  numatyta renovuoti 9 daugiabučius namus (Dubysos g. 1, 3 ir 16, Vaižganto g. 3, Jaunimo g. 14, 21 ir 23, Maironio g. 10, Partizanų g. 14 A). Neliks nuvilti daugiabučių namų gyventojai, kurie tarė „taip“ renovacijai: kompleksiškai bus sutvarkytos teritorijos prie daugiabučių namų, kurie buvo modernizuoti anksčiau, dalyvaujant daugiabučių namų modernizavimo programoje, arba kuriuos ketinama modernizuoti artimiausiu metu. Bendrai bus sutvarkyta apie 19 657 kv. m teritorija, o gyventojus džiugins patraukli gyvenamoji aplinka.

Atgis prekyvietės

   Ariogališkiai ne vienus metus spaudė rajono valdžią dėl apgailėtinos turgavietės. Šiandien Ariogalos miesto prekyvietėje jau vyksta remonto darbai, kyla nauja prekybos stoginė.  Savo eilės sulauks ir Raseinių prekyvietė (turgavietė) – rajono politikams jau pristatyti priešprojektiniai Raseinių miesto prekyvietės ir viešųjų erdvių modernizavimo pasiūlymai su vizualizacijomis: esami pastatai bus rekonstruoti, įrengtas atviras prekybinis paviljonas bei sutvarkyta aikštė. Naujoji turgavietė taps ne tik prekybos vieta, bet daugiafunkciu centru su maitinimo ir paslaugų įstaigomis, pramogomis, laisvalaikio ir poilsio zonomis vaikams ir suaugusiems. Kartu numatyta atnaujinti Vytauto Didžiojo g., Žemaitės g., V. Grybo g. ir Algirdo g. viešąsias erdves, nutiesiant pėsčiųjų takus, suremontuojant Ligoninės gatvę ir įrengiant naują automobilių stovėjimo aikštelę.

Investicijos įstaigoms

   Dėmesio sulauks švietimo, kultūros, socialinės, sveikatos priežiūros įstaigos. Raseinių rajono kultūros centro laukia pagrindinės salės su scena rekonstravimas: bus atnaujintos apšvietimo, šildymo sistemos bei įrengtas vėdinimas, nupirkta scenos įranga ir salės baldai. Po rekonstrukcijos niekas tikrai nebegalės prikaišioti, kad rajono centro pagrindinei kultūros salei trūksta kultūros. Pagerės ir rajono sportininkų gyvenimas: Raseinių kūno kultūros ir sporto centro pagrindinė salė taip pat bus atnaujinta – bus atliktas kapitalinis remontas bei nupirkta sporto įranga ir reikalingas inventorius. Per artimiausius metus planuojama pilnai užbaigti Šiluvos gimnazijos pastato rekonstravimą, pradėti Ariogalos lopšelio-darželio vidaus patalpų remontą ir nupirkti ugdymo įrangos. Planuojama atnaujinti Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos, Šaltinio progimnazijos ir Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos patalpas ir sukurti sąlygas inovatyviam ugdymui bei nupirkti tam reikalingos įrangos.

   Pagaliau bus atsigręžta į mūsų tautos dainiaus Maironio atminties išsaugojimą ir sudarytos sąlygos pritraukti daugiau lankytojų: bus atnaujintas Pasandravio istorinio draustinio – poeto Maironio tėviškės ir gimtinės kompleksas, pritaikant kultūrinėms ir edukacinėms reikmėms.

   Infrastruktūros ir paslaugų plėtros projektai vyks sveikatos priežiūros įstaigose: VšĮ Ariogalos pirminės sveikatos priežiūros centre, VšĮ Raseinių ligoninėje, Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centre, Girkalnio ambulatorijoje. Raseinių mieste, Žemaitės g. 6A, bus įrengti nakvynės namai, kuriuose galės prisiglausti benamiai, negandų ištikti žmonės. Greta nakvynės namų bus sutvarkyta aplinka, įsigyti reikalingi baldai ir įranga.

Vandentvarkos plėtra

   Rajone intensyviai vyks vandentvarkos darbai: bus parengtas vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo specialusis planas, nustatant ir kiekvienos vandenvietės apsaugos zonas. Bus įrengta vandentiekio trasa nuo Naudvario iki Lyduvėnų, užbaigtas vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros Šiluvoje projektas. Vėliau bus imtasi plėsti Slabados nuotekų tinklus, pradėta vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Gruzdiškėje, Pramedžiavoje, Ramonuose, Ražaitėluose, Kaulakiuose, o Nemakščiuose - pradėtas magistralinių  nuotekų tinklų tiesimas ir valymo įrenginių statyba.

Daugiau socialinių iniciatyvų

   Įgyvendinant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo Raseinių rajone programą, be tradicinių, kasmetinių renginių, 2017-2020 m. suplanuota dar daugiau socialinių iniciatyvų: rajone vyks tarpdisciplininiai meno projektai, festivaliai, bus išleista knygų-albumų ir kitų šimtmetį įprasminančių leidinių, pagaminta atributikos, rengiamos įvairios ekspozicijos, išskirtinai pažymimos Vasario 16-oji ir Kovo 11-oji bei kitos valstybinės šventės. Šimtmečio minėjimo plane numatyti ir trys stambūs projektai: V. Grybos paminklo „Žemaitis“ restauracija ir aikštės modernizavimas, Raseinių miesto Nepriklausomybės aikštės sutvarkymas ir ilgai laukta memorialinio paminklo statyba Kryžkalnyje jungtinės Kęstučio apygardos partizanams įamžinti, o kartu bus sutvarkyta memorialo teritorija.

Remontuojamos gatvės

   Bene dažniausiai gyventojai skundžiasi prasta gatvių, kelių būkle. Per artimiausius porą metų bus rekonstruota ne tik Raseinių miesto pagrindinė Vilniaus g., bet ir V. Kudirkos g., Partizanų g., Prūdo g., Jazminų g., rekonstrukcijų pradžia numatyta ir Turgaus g., Algirdo g., Žemaičių g., Aguonų g., o greta Žvyryno g., Stonų g., Žibuoklių g., Vaižganto g. ir Maironio g. nusidrieks pėsčiųjų ir dviračių takai bei pradėtos procedūros dėl žiedinės sankryžos tarp Vytauto Didžiojo ir Maironio g. bei V. Grybo ir Algirdo g. įrengimo.

   Šiluvos miestelyje rekonstrukcijos sulauks Tulpių g., bus  įrengtas šaligatvis ir apšvietimas Žaiginio g. Girkalnio sen. bus rekonstruota Pušynės gatvė, o Girkalnio miestelyje - A. Fromo-Gužučio g. ir Bičiulių g. Paliepių sen. bus atliktas vietinės reikšmės kelio dalies per Galkaičių ir Ardiškių kaimus bei kelio dalies iki Lakštučių k. kapitalinis remontas, o Dumšiškių k. numatyta suremontuoti Dumšiškių g. Pašaltuonio (Kalnujų sen.) gyventojai gretai galės be vargo ir rizikos atsidurti  kitame Šaltuonos krante, nes  bus atliktas tilto per Šaltuonos upelį kapitalinis remontas. Viduklės sen. Virgainių k. bus suremontuota Pramonės g., o Viduklės miestelyje - P. Cvirkos g. Ariogalos sen., Paliepių k. bus remontuojama Tujų g., Butkiškės k. - Pievų ir Miško gatvių atkarpos, Gėluvos k. - Pievų ir Alyvų gatvių atkarpos. Raseinių sen. Gruzdiškės k. - Laukų g., o Kalniškių k. - Kalniškių g., vedanti dumblo kompostavimo aikštelės link. Betygalos miestelio Vytauto gatvės atkarpoje abiejose pusėse bus įrengti šaligatviai, o Pagojukų sen. Kaulakių k. - išasfaltuota Ateities g. 

Darbai kaimuose ir miesteliuose

   Darbai ir gyvenimas kunkuliuos rajono miesteliuose, gyvenvietėse. Antai Viduklės kultūros centre įsikurs vaikų ir jaunimo užimtumo erdvė, bus sutvarkyta viešoji erdvė aplink kultūros centro pastatą. Priešais paštą esanti aikštelė bus pritaikyta prekyvietei, įrengti arba atnaujinti šaligatviai Ataugos, Kęstučio, Paupio gatvėse, sutvarkyti  daugiabučio namo, dalyvavusio daugiabučių modernizavimo programoje kiemo aikštelė (Gamyklos g. 2).

   Artimiausiu metu numatyta pradėti kompleksiškai tvarkyti rajono žmonių pamėgtą poilsio zoną prie Sujainių tvenkinio: išplėsti paplūdimį, įrengti tiltelį su čiuožykla ir šuolių bokšteliu į vandenį, atnaujinti mažosios architektūros elementus - suolelius, šiukšliadėžes, pastatyti daugiau įrengimų aktyviam laisvalaikiui ir pan.

   Poilsio zona bus įrengta ir Žaiginio miestelyje: sutvarkyta erdvė prie tvenkinio – išplėstas paplūdimys, jame užpilta smulkaus smėlio ir pagerintas priėjimas prie vandens. Greta tvenkinio bus pastatyti suoliukai,  persirengimo kabinos, šiukšliadėžes, pavėsinė su baldais, naujai įrengta paplūdimio tinklinio aikštelė, lieptelis ir automobilių stovėjimo aikštelė.

   Neliks nuskriausti ir girkalniškiai, nes prie Girkalnio tvenkinio taip pat bus įrengta poilsio zona: ketinama išvalyti tvenkinį,  įrengti smėlio paplūdimį, mažąją infrastruktūrą. Norgėlų kaime (Raseinių sen.) prie tvenkinio bus įrengta viešoji erdvė su pavėsinėmis ir žaidimo aikštelėmis. Aplinka bus tvarkoma prie Berteškių k., Katauskių k. bendruomenės namų, Užkalnių k. bus įrengtos krepšinio ir tinklinio aikštelės, Kalnujuose prie buvusios mokyklos - renginių, automobilių sustojimo ir vaikų žaidimų bei tinklinio aikštelės.

Pagyvensim – pamatysim

   Tai tik pagrindiniai darbai, kuriuos rajono politikai per porą metų užsibrėžė įgyvendinti ar bent jau duoti jiems startą. Rajone dar numatyta atnaujinti  komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūrą, sutvarkyti buvusią naftos bazę Viduklės gelž. st.,  likviduoti bešeimininkius, grėsmę keliančius statinius, įrengta turizmo objektų ženklinimo infrastruktūrą, tęsti Kryžių kelio projektą, nupirkti 30 socialinių būstų ir t. t. Įvertinę suplanuotų darbų gausą, skeptikai galbūt tai pavadins utopija, optimistai džiaugsmingai paplos katučių, o realistai ištars: pagyvensim – pamatysim, juolab kad laukti liko visai nedaug.

 

 

Džiulija Žymantaitė

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.