Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt

2020 m. spalio 28 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata

 

 
  

 
 
Naujienos
Skaitymas – vienas iš kelių į sveikatą ir gerovę

   Spalis – Tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo – kasmetinė mokyklų bibliotekų šventė visame pasaulyje. Šių metų šūkis „Skaitymas – vienas iš kelių į sveikatą ir gerovę“. Raseinių rajono mokyklų bibliotekininkės kviečia susimąstyti apie knygų, skaitymo bei geros sveikatos ir savijautos ryšį karantino metu. Kadangi visa veikla keliasi į internetą, mokyklų bibliotekų darbuotojos šią išskirtinę situaciją priima kaip galimybę dar labiau tobulėti padedant naujosioms informacinėms technologijoms. Be to, bibliotekininkams šis laikas leidžia sugrįžti prie bibliotekininkystės ištakų: peržiūrėti turimus fondus, nurašyti pasenusius leidinius, užsakyti naujausią literatūrą, vadovėlius bei mokymo priemones, katalogizuoti ir skaitmeninti įvairius leidinius, dalyvauti nuotoliniuose seminaruose, paskaitose.

   Karantino metu vyksta virtualios diskusijos apie konkrečius bibliotekininkų darbus ir jų formas, kurių viena – skaitymo skatinimas karantino metu. Šioje neįprastoje situacijoje labai svarbus netgi susirašinėjimas asmeniškai su vienu ar kitu skaitytoju, socialinių ryšių išlaikymas per socialinius tinklus bei programėles Facebook Messenger, Viber.

   Nuoširdus bendravimas bei bendradarbiavimas šiandien būtinas sklandžiam ugdymo procesui užtikrinti. Bibliotekininkas – aktyvi šio proceso dalis, nors dažnai „nematoma“. Būtina suprasti, kad bibliotekininkui tarpininkaujant, tariantis su leidyklomis, kaupiant reikalingą informaciją ir ja tikslingai dalijantis, komunikuojant su mokiniais ir mokytojais jiems patogiose platformose, jo teikiama pagalba tampa reali, o atliekamas darbas – prasmingas ir aktualus šiandienos iššūkių kontekste.

   Situacija šalyje – neeilinė. Turime išmokti dirbti ir gyventi kitaip. Tai yra šiandienos iššūkis.

   Linkiu visiems pasinaudoti išskirtiniu laiku, ieškoti naujų galimybių ir sėkmingai priimti iššūkius.

 

 

Dalia Margevičienė, Raseinių rajono mokyklų bibliotekininkų metodinio būrelio pirmininkė
 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.