Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2017 m. lapkričio 21 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8026350
Šiandien: 4042
Dabar: 34
Prenumerata
Naujienos
Mokinių mokslinių, tiriamųjų, kūrybinių darbų konferencija Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijoje

   Gegužės 12 d. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijoje vyko mokinių mokslinių, tiriamųjų, kūrybinių darbų konferencija, kurioje dalyvavo 5-8, I-III klasių mokiniai. Buvo pristatyti 26 individualūs ar grupiniai mokinių darbai.

   Pasirinktos temos apėmė beveik visus mokomuosius dalykus. Mokiniai ne tik skaitė ar stebėjo pranešimus, tačiau ir atliko paskirtas užduotis. Patys pirmieji penktokų pranešimai iš karto sudomino visą auditoriją ir nuteikė rimtam darbui. 5 a klasės mokinės Austėja Norkutė ir Kotryna Domkutė (mokytoja Dalia Janušauskienė) pristatė jau tarptautinėje konferencijoje Šiauliuose skaitytą pranešimą „Kvadratas dėlionėse ir lankstiniuose“, o Darius Bružas, Lukas Matevičius, Eva Aleksaitė ir Paulina Kisieliūtė (5 a,b klasės, mokytojos Asta Rašimaitė ir Rūta Jegnortaitė – Juškienė) auditoriją sudomino cukraus kristalų auginimo subtilybėmis.

   Abejingų nepaliko 6 a klasės mokinės Vakarės Jokubauskaitės darbas „Skaičius 7“ (mokytoja Zita Karpinienė) ir 8 a klasės mokinių Aistės Laurinaitytės bei Ingos Kliknaitės darbas „Matematika ir gimnazija“ (mokytoja Danutė Vykertaitė). Taip pat labai informatyvūs ir naudingi pranešimai buvo apie Blinstrubiškių dvarą, mūsų gimnazijos žodynus ir enciklopedijas, apie laidininkų jungimus (fizika), šulinių kasimo ypatumus. Džiugu, kad du tiriamieji darbai buvo susiję su informacinėmis technologijomis (darbų vadovės mokytojos Virginija Petrošienė, Audra Samienė ir Vilma Jokubauskienė). Be mobiliųjų telefonų ir kompiuterių nebeįsivaizduojamas šiandieninis gyvenimas, tačiau pranešėjai (Evaldas Kantra, IIa, Simona Piatkutė, Miglė Nacytė, IIIb,) davė puikių patarimų, kaip jais naudotis saugiai ir taisyklingai. Daug darbų buvo susijusių su galimybėmis kuo paprasčiau ir greičiau išmokti užsienio kalbų. Jei anglų kalba skaitomi pranešimai didelių problemų auditorijai nekėlė, tai Augustinos Povilaitytės rusiškai skaitomą pranešimą „Rusų kalbos mokymosi proceso motyvatoriai ir demotyvatoriai“ (6 a klasė, mokytoja Audra Butkienė) geriausiai suprato mokytojai.

   Žinoma, mokinius labiausiai žavėjo kūrybiniai pranešimai – tai įvairios inscenizacijos, video- filmai, susukti klipai. Tačiau galvojant apie ateityje laukiantį baigiamąjį abitūros darbą, vertingiau mokytis atlikti tyrimą, statistinius skaičiavimus, kelti hipotezę ir ją įrodinėti ar paneigti, mokytis kryptingo darbo planavimo ir tinkamų metodų parinkimo. Apie tai kalbėjo ir konferenciją apibendrinusios gimnazijos direktorė Danutė Janukienė, pavaduotojos Jolanta Jonaitienė ir Audra Samienė, socialinė pedagogė Romena Antanavičienė. Vieningai nutarta, jog ir kitais metais panašiu laiku tokia konferencija vyks, tik tikimasi, jog daugiau temų pasiūlys ne mokytojai, bet patys mokiniai.

 

 

 

Romena Antanavičienė

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 

 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.