Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2017 m. spalio 24 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 7948824
Šiandien: 488
Dabar: 45
Prenumerata
Naujienos
Bibliotekų savaitės įspūdžiai

   Šiais metais vyko jau 17 – oji Nacionalinė bibliotekų savaitė. Jos metu bibliotekose vyko įvairūs renginiai, skirti įvairaus amžiaus lankytojams. Neaplenkė jie ir mūsų bibliotekos.

   Antradienį mažieji bibliotekos lankytojai turėjo galimybę išvykti „Į svečius pas meškučius“ Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje, kur juos pasitiko vaikų literatūros skyriaus darbuotojos Jolanta, Asta ir Milda. Jos ir pakvietė „pabendrauti“ su meškučiais. Ir kokių tik jų nebuvo – ir meškiukas Rudnosiukas, ir Pedingtonas, ir Kung Fu panda ir daug daug kitų. O bibliotekininkė Asta paskaitė ir pasakėlę apie meškiną ir įkyriuosius triušiukus. Paskui mažieji susitiko su įvairių knygų herojais. Ten buvo ir Raudonkepuraitė, ir baisusis vilkas, kuris, pasirodo, yra ne toks jau ir baisus, ir bjaurusis ančiukas ir kiti įvairiausi pasakų veikėjai. Bibliotekininkė Jolanta rodė knygutę, o mažieji ieškojo parodytos knygutės veikėjų. Dar buvo ir tokių knygų herojų, kurie su savimi nešiojosi knygutes – tokių mažieji dar nebuvo matę. O jau knygų knygelių pasirinkimas – mūsų bibliotekoje tokių tikrai nėra, tad vaikams džiaugsmas neišpasakytas. Kai kurios netgi pačios pasakas sekė, reikėjo tik klausytis.

   O ketvirtadienį su trečiokais vykome į susitikimą su dailininkais, iliustratoriais. Pirmiausia visi gavo „Knygų šalies piliečių" pasus, kuriuose įrašius savo vardą, pavardę ir nupiešus savo veidą, jie buvo patvirtinti antspaudu. Vėliau susitikimo su Brailio rašto žinovu Vytautu Gendvilu, kuris labai įdomiai papasakojo apie šio rašto atsiradimą. Didelį susidomėjimą sukėlė nedidukė spausdinimo mašinėlė, kuria spausdina aklieji ir silpnaregiai. Vaikai turėjo atlikti užduotį – parašyti šia mašinėle savo vardą ir norą. Pasirodo, tai ne taip paprasta, žymiai paprasčiau rašyti kompiuteriu ar paprasta spausdinimo mašinėle, kur visos raidės yra, o čia reikėjo susikaupti ir labai atidžiai spausdinti.

   Atlikę šią sudėtingą užduotį, keliavome pas kitus menininkus. Vienur iš medžio kamienų išpjautais ritiniais darėme antspaudus, kitur gaminome knygutes, kurias reikėjo išsikirpti, susiūti ir iliustruoti. O kadangi jau buvome pramokę gudrybių spausdinant, kai kurie sugalvojo į savo knygą įrašyti užslaptintą informaciją.

   Nors norėjosi ir daugiau pamatyti ir sužinoti, tačiau dėl laiko stokos turėjome grįžti atgal neišbandę visų galimybių. Visos kelionės metu dalijomės įspūdžiais, aptarinėjom, ką matę ir girdėję.

 

 

N. Salemonavičienė, Pryšmančių filialo Vyresn. bibliotekininkė

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 

 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.