Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2017 m. lapkričio 22 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8028149
Šiandien: 1357
Dabar: 23
Prenumerata
Naujienos
Europos dienos Raseinių rajono bibliotekose

   Gegužės 5-9 dienomis raseiniškiai virtualiai keliavo per Europą, o gegužės 9 d. Žemaičio aikštėje šventė Europos dieną. Popietės „Keliaudami su „Erasmus+“ pažinkite Europą“ skirtos „Erasmus +“ 30-mečiui ir Europos dienai paminėti vyko Ilgižių, Betygalos, Berteškių, Ariogalos, Gruzdiškės, Nemakščių, Šiluvos, Žaiginio, Sujainių, Užkalnių, Girkalnio filialuose ir RMMVB. Filialuose renginių metu buvo susipažinta su įvairiomis Europos šalimis - Belgija, Italija, Prancūzija, Vokietija, Graikija, Ispanija, Suomija, Estija, Latvija, Lenkija, Bulgarija, Kroatija. Berteškių filiale viena iš virtualios kelionės stotelių buvo Latvija. Šventės metu renginio dalyviai susipažino su šios šalies įstojimo į Europos Sąjungą istorija, skaidrėse pristatė gražiausias ir žinomiausias kaimyninės šalies lankytinas vietas. Išmoko keletą latviškų žodžių. Susirinkusieji prisiminė ir Europos Sąjungos susikūrimo istoriją, įvardijo ją sudarančias šalis. Jaunimas labai domėjosi programos „Erasmus+” galimybėmis mokymosi ir savanorystės srityse. Ariogalos miesto bibliotekoje renginio dalyviai pasidalino įspūdžiais iš viešnagės po Graikiją. Gruzdiškės filialo renginio dalyviai kartu su Klaipėdos universiteto Menų akademijos vaidybos specialybės II kurso studentu Donatu Mickūnu keliavo Prancūzijos sostinės Paryžiaus įžymiomis vietomis. Donatas supažindino su ,,Erazmus+“ programos siekiais ir tikslais. Papasakojo, kokiose projektuose jam teko jau dalyvauti ir kokiose dalyvaus šią vasarą. Renginių metu vyko diskusijos, viktorinos, vaikai žaidė interneto svetainėje https://europa.eu/ vaikų kampelyje, gėrė arbatą, dalijosi įspūdžiais.

   Gegužės 9-ąją – Europos dieną – švęsti kartu Raseinių miesto Žemaičio aikštėje susirinko gausus būrys raseiniškių ir Ariogalos, Girkalnio, Viduklės moksleivių. Šventinės nuotaikos nesugadino šaltas oras ir iškritęs sniegas. Iškilmingai nuskambėjus Europos Sąjungos himnui ir pakilus vėliavai, renginio dalyvius pasveikino Raseinių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir socialinių reikalų departamento Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Burinskytė, Seimo nario Arvydo Nekrošiaus padėjėjai – Skaidrutė Žuvelaitienė ir Kęstutis Užemeckas. Minėdami „Erasmus+“ 30-metį rajono moksleiviai pristatė savo veiklas, dalijosi patirtimi. 2016-2018 m. Raseinių r. Ariogalos gimnazija dalyvauja tarptautiniame Erasmus+ projekte „Bullying free minds“, kurio pagrindinis siekis yra mažinti patyčių atvejus mokykloje. Džiugu, kad turėjome galimybę pasidalinti patirtimi su šio projekto dalyviais iš Europos Sąjungos šalių – Turkijos, Rumunijos, Italijos, Portugalijos, Graikijos. Kalbėjo projekto vadovai ir mažieji dalyviai. Raseinių rajono Girkalnio pagrindinės mokyklos moksleiviai ir mokytojai džiaugėsi kad š.m. kovo 13 d. buvo pripažinti Europos Komisijos Erasmus+ programos „eTwinning“ projektų laimėtojais. 4 - 11 metų amžiaus kategorijoje pirma vieta skirta projektui „In Darwin Steps“, kurį įregistravo ir vykdė Raseinių r. Girkalnio pagrindinės mokyklos mokytoja Loreta Vaičiulienė, jai padėjo Raminta Sakavičienė, Lolita Bitvinskienė . Prezidento Jono Žemaičio gimnazija, minėdama „Erasmus+ 30-metį“ išleido lankstinuką apie jų laimėtus ir vykdytus projektus ir įteikė visiems renginio dalyviams. Vidukliškių gimnazistų prisistatymą (pristatyti 6 projektai) lydėjo moksleivės Jovitos Vaičekauskaitės daina. Raseinių technologijos ir verslo mokyklos atstovai supažindino su vykdomais projektais, jų suteiktomis galimybėmis bei pasidalino su renginio dalyviais išleistais informaciniais lankstinukais.

   Šalimais įsikūrusioje užsiėmimų salelėje renginio dalyviai piešinių sienoje piešė save su Erasmus+ 2030-aisiais metais. Buvo eksponuojami Raseinių meno mokyklos Dailės studijos piešti piešiniai (vadovės Gintarė Norkienė ir Gina Kozikienė). Informacinėje salelėje renginio dalyviai išbandė savo žinias apie Europos Sąjungą ir gavo laimėtojų prizus arba paskatinamąsias dovanėles. Kiekvienas renginio dalyvis nemokamai galėjo pasiimti leidinių apie ES.

   Visų nuotaiką praskaidrino solistės – Regvita Garšvaitė, Patricija Stašinskytė (vadovė Lina Urniežiūtė), Eliza Aputytė (vadovė Vaida Aputytė.), šokių kolektyvai „Nuotaika“ ir „Nuotaikėlė“ (vadovė Aušra Jukilaitienė).

   Esame dėkingi Europos Komisijos atstovybei Lietuvoje už skirtą paramą projektui ir galimybę švęsti Europos dieną kartu su „Erasmus+“ dalyviais, rajono bendruomene. Dėkojame partneriams, informaciniams rėmėjams, padėjusiems suorganizuoti šią šventę. Ši šventė buvo mažas prisilietimas prie rajone vykdomų „Erazmus+“ programos veiklų. Ne visi rajone vykdomi projektai buvo pristatyti. Tačiau tai buvo paskatinimas dalintis, džiaugtis sukaupta patirtimi, galimybėmis, ieškoti naujų partnerysčių. Manome, kad šventės pavadinimas „Erazmus+ pasidalink perpus“ atitiko šventės nuotaiką.

   Gegužės 9 -30 dienomis Viešojoje bibliotekoje galėsite apžiūrėti parodą „Erasmus +“ – geriausia, kas man galėjo nutikti“.

 

 

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Danguolė Kasparavičienė

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 

 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.