Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. sausio 22 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8198117
Šiandien: 685
Dabar: 54
Prenumerata
Naujienos
Politikams pateikti siūlymai dėl atliekų rinkliavos įkainių

   Labai didelį gyventojų – nuo senjorų iki verslininkų ir ūkininkų – pasipiktinimą sukėlusiai dvinarei komunalinių atliekų rinkliavos ir tvarkymo metodikai tobulinti bei pateikti rekomendacijas buvo pavesta darbo grupei. Ją sudaro 11 narių: grupės vadovas, Savivaldybės tarybos narys Vaidas Kuzmarskis, Tarybos nariai Petras Vežbavičius, Steponas Nacius, Sigitas Vaičius, Diana Kaupaitienė, Česlovas Kenstavičius, Savivaldybės administracijos darbuotojai – Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėjas Robertas Pareigis ir šio skyriaus vyriausioji specialistė Rita Siliūnienė, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Armandas Mockus ir šio skyriaus vyriausiasis specialistas Giedrius Butkus bei Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Loreta Sirvidienė.

   „Kaip šio krašto gyventojas, politikas ir verslininkas aš neigiamai vertinu situaciją dėl smarkiai išaugusio dvinarės komunalinių atliekų rinkliavos mokesčio, kuris yra ne visai sąžiningas. Seimo, Vyriausybės ir Aplinkos ministerijos priimti sprendiniai pagrįsti nekilnojamu turtu, nors jis, mano nuomone, pats savaime negeneruoja šiukšlių. Savivaldai yra labai sudėtinga prisitaikyti prie šio įstatymo nuostatų, todėl ir atsirado tokia atliekų rinkliavos ir utilizavimo metodika, sukėlusi visuomenės pasipiktinimą ne tik Raseinių, bet ir kitose Lietuvos savivaldybėse. Esu įsitikinęs, kad teisingiausio mokesčio dydį turi nulemti juridinių ir fizinių asmenų pateiktas atliekų kiekis“, – teigė „Savivaldybės žinioms“ daugybę kartų posėdžiavusios darbo grupės vadovas V.Kuzmarskis.

   – Darbo grupės ataskaita jau buvo pateikta Tarybos nariams rugpjūčio mėnesio posėdyje. Kokius sprendimus siūlote politikams rugsėjo mėnesio posėdyje?

   – Darbo grupės nariai nusprendė, kad transporto, sandėliavimo, sporto, religinės, specialiosios paskirties ir kitiems objektams (visiems tiems, kurių kintamasis apmokestinamasis parametras – kvadratiniai metrai) 40 proc. turi būti sumažintas pastoviosios dalies tarifas ir 90 proc. – kintamosios dalies tarifas.

   Dėl vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą mokesčio tarifų Savivaldybės taryba turės apsispręsti balsavimu. Jeigu bus pritarta darbo grupės siūlymui, už pastovios dalies 1 kvadratinį metrą reikės mokėti ne 10 eurocentų, bet 6 eurocentus. Pakoreguotas kintamosios dalies tarifas būtų toks: 1 eurocentas vietoj 10 – už 1 kvadratinį metrą. Tai būtų gera žinia gyventojams, jie labai greitai pajusti naujo mokesčio naudą.

   Be to, siūlome Tarybai, kad nauji atliekų rinkliavos įkainiai būtų įgyvendinami atbuline data – tai yra nuo šių metų sausio 1-osios. Taigi fiziniams ir juridiniams asmenims, kuriems buvo taikomi akivaizdžiai per dideli mokesčiai, turės būti perskaičiuoti įkainiai ir išrašytos naujos sąskaitos už 2017 m.

   Darbo grupė siūlo Savivaldybės administracijai įpareigoti „Raseinių komunalines paslaugas“, kuo greičiau įdiegti vadinamąjį „čipsavimą“, tai yra konteinerių apskaitą ir kad kintamoji dalis būtų skaičiuojama kilogramais, tūriu ar kitais matavimo vienetais, kurie nustatytų atliekų kiekį. Tai leistų sąžiningiau suskaičiuoti šiukšlių naikinimo įkainį visoms suinteresuotoms grupėms.

   – Kur rinkote informaciją, reikalingą išsamiai analizei, tikslinti duomenis ir siūlyti, kad rinkliavos įkainiai būtų pakeisti?

   – Tris savaites dirbome labai įtemptai. Buvome susitikę su verslininkais, ūkininkais, privačių valdų savininkais. Po jų pasisakymų ir diskusijų gimė nemažai minčių, kokie sprendimai būtų tinkamiausi šiuo metu. Juos pristačiau darbo grupės nariams, jiems irgi kilo klausimų, bet po diskusijų sutarėme beveik vienbalsiai.

   – Verslininkai nepatenkinti vadinamuoju „vartų“ mokesčiu, kuris, kaip teigiama, yra net tris kartus didesnis nei gyventojams už atliekų surinkimą ir tvarkymą. Ką siūlo darbo grupė?

   – Girdime, kad nuolat diegiamos naujos technologijos rūšiuoti ir naikinti šiukšles. Kauno regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) daug investuoja į šią įrangą. Pagal nustatytą tvarką visos savivaldybės, taigi ir juridiniai bei fiziniai asmenys yra šio centro akcininkai ir jie turi prisidėti prie šių investicijų. Man kaip piliečiui rūpi, ar KRATC turi pats užsidirbti lėšų investicijoms, ar jas rinkti iš gyventojų.

    Ne vienus metus Savivaldybės taryba nesutiko, kad „vartų“ mokestis brangtų. Pamatysime, kokius sprendimus politikai priims šį kartą. Mano nuomone, vienas blogiausių variantų, kai, neįsigilinus į esamą situaciją, bandoma politikuoti, pasireklamuoti. Tačiau šis jautrus klausimas reikalauja ne save parodyti rinkėjams, o padaryti gerą darbą visiems rajono gyventojams.

   – Visuomenė yra klaidinama, kad dėl padidėjusio rinkliavos mokesčio kalčiausi yra dabartiniai Savivaldybės administracijos vadovai, nors direktorius Remigijus Ačas ir jo pavaduotojas Darius Ulickas pradėjo dirbti vėliau nei Savivaldybės taryba, vykdydama Vyriausybės, Aplinkos ministerijos ir Vyriausybės atstovo Kauno apskrityje įpareigojimą, patvirtino dabartinę rinkliavos skaičiavimo metodiką. Kita vertus, Savivaldybės administracija nepriima jokių politinių sprendimų, ji tik vykdo mero ir Tarybos narių įpareigojimus. Koks jūsų komentaras?

   – Administracija buvo įpareigota padaryti tvarką, kad kuo sąžiningiau būtų paskirstytas gyventojams ir ūkio subjektams atliekų rinkliavos mokestis ir pagal esamą situaciją nuveikė, ką galėjo. Šia linkme admininistracijos vadovai dirba ir toliau. Jie gilinasi į situaciją ir, manau, taip pat pasiūlys teisingus sprendimus Savivaldybės tarybai.

 

 V.Kuzmarskis: darbo grupės siūlomi Tarybai sprendimai būtų gera žinia gyventojams.

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 

 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.