Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. rugpjūčio 16 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8660674
Šiandien: 201
Dabar: 6
Prenumerata

 
 
Naujienos
Informacija grįžusiems emigrantams: susigrąžinkite mokesčius iš užsienio

   Vykstant deklaracijų pildymo bumui Lietuvoje, emigrantai turėtų neužmiršti, kad užsienyje mokestiniai metai taip pat įsibėgėję. Svetur uždarbiavę tautiečiai turi pateikti mokesčių deklaracijas užsienio šalių mokesčių institucijoms, o kartu gali ir susigrąžinti permokėtus mokesčius.

   Susigrąžinti mokesčius galima net už 4-5 praėjusius metus. Tai reiškia, kad asmenys, kurie užsienyje dirbo 2013-2014 metais dabar turi paskutinę galimybę susigrąžinti mokesčius. Praėjus senaties terminui, mokesčių susigrąžinti nebus įmanoma. Kai kuriais atvejais mokesčių deklaracijas pateikti yra privaloma, o to nepadarius gali grėsti baudos.

Kas yra mokesčių grąžinimas?

   Dirbant užsienyje yra atskaičiuojami tos valstybės nustatyti pajamų mokesčiai. Jų dydis priklauso nuo įvairių faktorių, kuriuos nustato užsienio valstybės institucijos. Vidutiniškai sumokate 42 % mokesčių  visų gaunamų pajamų. Gera žinia, kad Jūs galite susigrąžinti dalį ar visus sumokėtus pajamų mokesčius.

   Mokesčių grąžinimas ar kitų socialinių išmokų gavimas neturi jokios įtakos ateities galimybėms įsidarbinti užsienyje, pensijai ir kitoms socialinėms garantijoms.

Kaip susigrąžinti mokesčius iš užsienio?

   Pirmiausia reikėtų  pasirūpinti reikalingais dokumentais.  Dažniausiai norint pradėti mokesčių grąžinimą reikia turėti formą iš darbdavio užsienyje, kurioje pateikiama informacija apie darbuotojo pajamas ir mokėtus mokesčius. Šias formas išduoda darbdavys, tačiau net ir neturint jų, mokesčių grąžinimas yra įmanomas – tokiu atveju reikėtų kreiptis į mokesčių grąžinimo specialistus, kurie gali gauti reikiamą dokumentą. Priklausomai nuo užsienio šalies gali būti reikalingi ir kiti dokumentai ar formos.

   Turėdami reikiamus dokumentus turite nuspręsti,  ar mokesčius bandysite susigrąžinti savarankiškai, ar kreipsitės į mokesčių grąžinimo kompaniją. Kreipiantis į specialistus tereikia pateikti dokumentus, užpildyti gautą deklaraciją ir sulaukti grąžinamų mokesčių. Visais formalumais pasirūpina specialistai.

   Jeigu, vis dėlto, nuspręsite mokesčius susigrąžinti patys, turite sužinoti, kokie tiksliai dokumentai yra reikalingi, kur gauti deklaraciją pildymui. Taip pat turite gerai mokėti užsienio kalbą, nes jums gali skambinti užsienio šalies mokesčių inspekcijos atstovai.

   Mokesčių grąžinimas gali trukti nuo 3 iki 6 mėnesių, priklausomai nuo užsienio šalies ir jos mokesčių inspekcijos darbo spartos.

Papildomos išmokos

   Daugelyje užsienio šalių galima pretenduoti ir į papildomas išmokas. Pavyzdžiui, Vokietijoje ir Norvegijoje yra išvystytos palankios išmokų vaikams sistemos: pinigai vaikui priklauso net ir tuo atveju, jeigu vienas iš tėvų dirba užsienio šalyje, o kitas gyvena Lietuvoje. Vokietijoje mėnesinė išmoka gali siekti iki 225 Eur. Norvegijoje išmokos dydis priklauso nuo šeiminės padėties ir vaiko amžiaus.

   Nyderlanduose  galima atgauti dalį mokėtos sumos už sveikatos draudimą, tuo tarpu iš Danijos galima susigrąžinti visus sukauptus atostogų pinigus, neimant atostogų. Grįžus iš užsienio šalies rekomenduojama pasidomėti ne tik mokesčių grąžinimu, bet ir papildomų išmokų galimybėmis.

Kokią sumą galima susigrąžinti?

   Vidutinė grąžinama suma yra 804 Eur. Kiek mokesčių sugrįš konkrečiu atveju priklauso nuo užsienio šalies, išdirbo laikotarpio, gautų pajamų, sumokėtų mokesčių ir kitų veiksnių. Sužinokite, kokią sumą galite susigrąžinti: http://rttax.com/lt/skaiciuokle/.

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 

 
 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.