Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2019 m. liepos 19 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata

 
 
Naujienos
NVO ketina teikti dalį viešųjų paslaugų

   Savivaldybėje Nevyriausybinių organizacijų (NVO) informacijos ir paramos centro direktorius Martinas Žaltauskas ir valdybos pirmininkas Ričardas Diržys pasidalijo informacija apie Lietuvos savivaldybių patirtį perduodant dalį savivaldybėse teikiamų viešųjų paslaugų nevyriausybinėms organizacijoms (NVO).

   Susitikime dalyvavo Savivaldybės meras Andrius Bautronis, mero pavaduotojas Kęstutis Užemeckas, Savivaldybės tarybos nariai Jūratė Garliauskienė, Vincas Blinstrubas, Jonas Vazgys, Vytautas Bulotas, Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Loreta Laugalienė, Savivaldybės specialistai, Raseinių kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus pavaduotojas, laikinai einantis direktoriaus pareigas Gintautas Balčaitis, rajono savivaldybės NVO tarybos nariai bei įvairių NVO atstovai.

   Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centras šiuo metu įgyvendina projektą, kurio vienas tikslų – plėsti savivaldybių ir NVO bendradarbiavimą stiprinant savivaldybių NVO tarybų veiklą ir skatinant savivaldybes gerinti viešųjų paslaugų teikimo procesus įtraukiant NVO. Atvykęs svečiai priminė, kad šalies savivaldybės pagal 2012 m. Seimo patvirtintą Lietuvos pažangos strategiją iki 2020 m. įpareigotos bent 15 proc. savo teikiamų viešųjų paslaugų palaipsniui perduoti NVO sektoriui. Šios organizacijos atstovai pabrėžė, kad NVO ir biudžetinės įstaigos turėtų konkurencinėmis sąlygomis dirbti švietimo, kultūros, sporto bei socialinėje srityse.

 Diskutuota, ar mūsų rajone NVO yra pasirengusios teikti kokybiškas paslaugas, ar jos užtikrintų jų nepertraukiamumą, nes išardyti sėkmingai veikiančias biudžetines įstaigas nėra poreikio. Pasak NVO informacijos ir paramos centro valdybos pirmininko R.Diržio, ateityje biudžetinėms įstaigoms švietimo, kultūros, sporto ir socialinių paslaugų teikimo reikėtų atsisakyti. Jis informavo, kad savivaldybės iš NVO švietimo, kultūros, sporto ir socialines paslaugas galėtų pirkti pagal Viešųjų pirkimų įstatymo straipsnį, numatantį rezervuotas sutartis. R Diržiaus teigimu, Lietuvos savivaldybėse matoma įvairių pavyzdžių – vienur yra daugiau teigiamos patirties, o kitur, deja, neigiamos.

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.