Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. sausio 23 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8203588
Šiandien: 3389
Dabar: 69
Prenumerata
Naujienos
„Tautiškos giesmės“ instaliacija Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijoje

   Kovo 13 dienos vakare gimnazijoje pramogų salėje buvo pastatytas keistas įrenginys – medinis kubilas, papuoštas audinio karūna. Kas tai ir kaip jis atsirado, paaiškėjo po edukacinių užsiėmimų su idėjos autoriumi ir projekto vadovu Juliumi Žėku. Julius Žėkas - poetas, tarpdisciplininių menų kūrėjas, kuria, organizuoja ir kuruoja įvairius kultūros ir meno projektus. Pamokas autorius pradeda nuo savo, kaip mažo Lietuvos kaimelio vaiko, svajonės – pamatyti garsą, kuris vaikystėje jam nuolat neduodavo ramybės. Kelias svajonės išsipildymo link buvo ilgas. Kad svajonė virstų realybe, Julius baigė skulptūros, fizikos, lietuvių filologijos, literatūrologijos, kultūros vadybos ir kultūros politikos studijas, subūrė gabių mokslininkų komandą ir sukūrė projektą – instaliaciją „Tautiška giesmė“.

   Šis projektas ne tik reprezentacinio pobūdžio, o instaliacija – ne vien meno kūrinys. Tai - unikalus, pasaulyje analogų neturintis kūrinys, susiejantis mokslo (fizikos, akustikos, fonologijos...), meno (tekstilės, muzikos, poezijos..) bei technologijų (spektrografinės analizės, žakardinio audimo, optikos, iliuminacijos, instaliacijos...) sritis. 2010 m. tekstilinė šio projekto dalis pristatyta ir apdovanota Lietuvos tekstilės bienalėje, 2011 m. Vasario 16-osios proga pirmą kartą oficialiai pristatytas Europos Komisijoje Briuselyje (Belgija), o Kovo 11-osios proga Lietuvos Respublikos seime. Kūrinys susilaukė labai didelio susidomėjimo ir jau keletą metų yra sėkmingai eksponuojamas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse.
   Mūsų gimnazijoje kūrinys eksponuojamas 90 kartą. Edukacinių užsiėmimų metu 4-IV gimnazijos klasių mokiniai kartu su projekto autoriumi prisiminė Lietuvos istorijos detales, fizikos ir muzikos žinias, pasikartojo apie balsius ir priebalses. Pamokos pabaigoje mokiniai, susikibę už rankų, sugiedojo Lietuvos himną, patvirtindami, kad valstybės jėga slypi vienybėje. Mokiniams ir mokytojams, dalyvavusiems pamokose, kilo daug klausimų į kuriuos atsakė autorius.
   Už galimybę susipažinti su šiuo kūriniu dėkojame visiems mokinių tėveliams ir globėjams.

 

   

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 

 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.