Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. vasario 21 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8272159
Šiandien: 1592
Dabar: 26
Prenumerata
Naujienos
Kai svajojo drauge

   Jau ketvirti metai vykstančiame nacionaliniame konkurse „Pamoka gamtoje: svajokime drauge“ nugalėtojais tapo Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos 4 a klasės mokiniai (mokytoja Rita Goleckienė), sukūrę žaidimą „Padubysio pažintinis takas“ (Dubysos regioninis parkas). Konkurso esmė – mokytojai su mokiniais kuria gamtos pamokas ir žaidimus, žaliąsias pamokas saugomoje teritorijoje.

   Nacionalinio konkurso organizatoriai – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras – skatina „žaliąsias“ pamokas vesti gamtoje, pasitelkti saugomų teritorijų darbuotojus, stiprinti bendradarbiavimą su arčiausiai esančiomis saugomų teritorijų direkcijomis.

   Šiemet geriausiai įvertintos Raseinių, Alytaus, Pabradės, Rusnės, Igliaukos, Tauragės, Gelgaudiškio ir Kuršėnų moksleivių komandos. Jos sukūrė pamokas ir žaidimus Dubysos, Metelių, Nemuno deltos, Panemunių, Asvejos, Kurtuvėnų regioniniuose parkuose bei Žuvinto ir Viešvilės rezervatuose.

   Raseiniškiai apdovanoti knygomis apie gamtą ir vertingu stalo žaidimu, kurį galės žaisti visa klasė. Daug įspūdžių moksleiviams paliko žemaitiškai vedama ekskursija po Žemaitijos nacionalinį parką, Užgavėnių kaukių muziejų ir lankytojų centro ekspoziciją.

   Dubysos regioninio parko lankytojų centro statybos bus pradėtos artimiausiais metais. Šiuo metu direkcijos specialistai kaupia medžiagą interaktyviai ekspozicijai lankytojų centre, kuris pasitarnaus ir gamtos pamokų rengimui. Kol kas siūlome pravesti žaliąsias pamokas, edukacijas gamtoje ir mokyklose, pritaikome temas ir priemones pagal moksleivių amžių.

   Ateinančių metų konkurso temą sužinosime 2018 m. pavasarį, tikimės dar didesnio susidomėjimo ne vien konkursu, bet ir netradicinėmis pamokomis Dubysos regioniniame parke. Bendradarbiaujant su mokyklomis, turime jau du nacionalinio konkurso laureatus : 2015 m. diplomu džiaugėsi Ilgižių mokyklos - daugiafunkcio centro ketvirtokės ir mokytoja Ingrida Račickienė.

   Džiaugiamės, kad vis populiarėjančios gamtos pamokos tampa svarbia ugdymo priemone, padeda formuoti žmogaus veiklos gamtoje atsakingumą.

 

 

 

Dubysos regioninio parko direkcijos vyr. specialistė Laimutė Pečkaitienė

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 

 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.