Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2019 m. kovo 23 d.

Prisijungimas

Prenumerata 

 
 
Naujienos
Dovana raseiniškiams

   Artėjant gražiausioms metų šventėms, visi ieškome, perkame, gaminame dovanas. Pati prasmingiausia dovana ta, kuri turi išliekamąją vertę. Tokią dovaną gruodžio 3 d. pateikė į Raseinių rajoną atvykę garbūs svečiai: LR Seimo narys, socialinių mokslų daktaras, teisininkas Stasys Šedbaras, humanitarinių mokslų daktarė, publicistė Ingrida Jakubavičienė, Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros Kaune darbuotoja, rašytoja ir žurnalistė Loreta Jastramskienė. Jie Raseinių r. Ariogalos ir Prezidento Jono Žemaičio gimnazijų mokiniams, o nuo 15 val. Raseinių TAU studentams skaitė paskaitą „Lietuvos šimtmečio asmenybės: Antanas ir Sofija Smetonos“. Tai istoriniais faktais ir įvykiais paremta ir kūrybingai organizuota paskaita, kurią moderavo Loreta Jastramskienė.

Apie pirmąjį ir paskutinįjį tarpukario Nepriklausomos Lietuvos prezidentą Antaną Smetoną ir jo žmoną Sofiją, jos požiūrį ir įtaką prezidentui, gyvenimo ir veiklos peripetijas pasakojo Smetonų gyvenimo ir veiklos ekspertė, istorikė dr. Ingrida Jakubavičienė. Mokslininkė yra parašiusi ir išleidusi knygas „Seserys: Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė“, „Duetas: Antanas ir Sofija Smetonos“ ir „Prezidento sargyboje: leitenanto Povilo Skardžiaus istorija“. Dr. Stasys Šedbaras yra atkurtos Nepriklausomos Lietuvos Konstitucinio Teismo teisėjas, buvęs vidaus reikalų ministras, teisininkas, parlamentaras, tačiau Lietuvos istorija jam yra svarbi, daug savo gyvenimo valandų skyrė Lietuvos istorijos pažinimui ir jos asmenybėms. Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos kolektyvas dėkoja, kad minėtų mokslininkų dėka sužinojo istorinę tiesą ir mokiniai, ir Raseinių TAU studentai. Prelegentų šiltas ir malonus bendravimas buvo puiki dovana, kuri vainikavo Lietuvos šimtmečiui skirtų renginių ciklą.

Nijolė Vežbavičienė, Raseinių rajono švietimo pagalbos metodininkė

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.