Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt

2020 m. sausio 19 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata

 

 
  

 
 
Naujienos
Dalyvavome tautinio paveldo konferencijoje

   Gruodžio 6 d. Kaišiadorių rajono Žaslių kultūros centre vyko tautinio paveldo konferencija „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas“. Žemės ūkio ministras Andrius Palionis teigia, kad tautinis paveldas yra be galo svarbi mūsų šalies etninės kultūros ir tautos savitumo išraiškos forma. Europa, o ir visas pasaulis, šiandien ieško ne panašumo tarp tautų, o savitumo. Iš kartos į kartą perduodama patirtis, specialūs įgūdžiai ir susiformavusios tradicijos ne tik palaiko tautos gyvybingumą, bet ir parodo pasauliui, kuo esame ypatingi.

   Tautinis paveldas yra tikras lietuviškas perlas, už kurį turime būti dėkingi tradiciniams amatininkams, savo darbais pasakojantiems aplinkiniams ir visam pasauliui apie lietuvių darbštumą, fantaziją ir gebėjimą kurti. Prie tautinio paveldo įvaizdžio kėlimo prisideda ir valstybė. Konferencijoje pranešimus skaitė tautinio paveldo ekspertai, tautinio paveldo produktų kūrėjai. Pranešėjai analizavo tradicinių amatų išsaugojimo svarbą, populiarinant senuosius nykstančius amatus. Buvo kalbama ir apie UNESCO programas Lietuvoje. Konferencijoje buvo apdovanoti sėkmingiausiai šiais metais dirbę tradiciniai amatininkai ir tradicinių amatų centras: žolininkė Jadvyga Balvočiūtė (Mažeikių r.), kalvystės meistras Virgilijus Mikuckis (Mažeikių r.) ir Kelmės kultūros centro Tradicinių amatų centras. Konferencijoje dalyvavo ir Raseinių rajono atstovai: tautodailininkė Inija Ambrozienė, audėja Ramutė Jagnorienė, Raseinių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėja Lina Čėsnienė ir to paties skyriaus vyriausiasis specialistas Raimundas Petroševičius.

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.