Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2017 m. lapkričio 21 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8026350
Šiandien: 4042
Dabar: 34
Prenumerata
Naujienos
UAB „Raseinių vandenys“ siekis – teikti tik kokybiškas paslaugas

   Praėjusių metų pabaigoje buvęs ilgametis Savivaldybės įmonės „Raseinių šilumos tinklai“ direktorius Stanislovas Bartkus persėdo į UAB „Raseinių vandenys“ vadovo kėdę.
   „Man buvo nesunku persiorientuoti į naują veiklą. Tiek technologiniu, tiek vadybiniu požiūriais abi įmonės yra labai giminingos. Dabartinėje mano darbovietėje gamybos procesai yra paprastesni nei „Raseinių šilumos tinkluose“, bet pagal apimtis „Raseinių vandenys“ eksploatuoja daugiau kaip 20 kartų didesnį vandens ir nuotekų vamzdynų skaičių, kuris sudaro apie 500 km. Kai kurie vamzdynai jau eksploatuojami 30 ir daugiau metų, todėl yra didelis avaringumas.

   Abiejų įmonių veikla kontroliuojama ir reguliuojama Valstybinės kainų energetikos kontrolės komisijos, todėl turima patirtis labai pasitarnaus sprendžiant „Raseinių vandenų“ plėtros, kainodaros bei veiklos užduotis“, – įsitikinęs S.Bartkus.

– Kokias užduotis pirmiausia ėmėte spręsti ir kodėl?

– Jau pirmomis darbo šioje įmonėje dienomis teko priimti radikalius sprendimus po situacijos analizės. Jos duomenų pagrindu keisime nuotekų tvarkymo sistemą rajone naudodami visus institucinius pagrįstus tvarkymo būdus – centralizuotą šalinimą, nuotekų išvežimą autotransportu bei nuotekų tvarkymą individualiuose įrenginiuose. Jau pirmuose bendrovės valdybos posėdžiuose svarstėme gamybos ir realizacijos efektyvumo didinimo uždavinius, numatėme prioritetus investicinei plėtrai, kuri duoda didžiausią finansinę grąžą ir tuo pačiu mažiausiai įtakoja paslaugų kainas. Pradėti ir kiti mažesnės apimties darbai, kaip antai: autotransporto ir kitų mobiliųjų įrenginių momentinės stebėsenos sistemos įdiegimas, rengiama vandens gerinimo įrenginių programa, elektros sąnaudų auditas ir pan.

– Kasmet gegužės 5-ąją Lietuvos vandentiekio įmonių darbuotojai pažymi savo profesinę šventę. Kaip ją pasitinkate?

– Pasitinkame gerai suprasdami savo veiklos svarbą ir atsakomybę paslaugų vartotojams. Bendrovė vandenį tiekia beveik 11 000, o centralizuotai nuotekas tvarko per 7 000 vartotojų – Raseinių ir Ariogalos miestų ir 65 rajono gyvenviečių gyventojams. Praėjusiais metais įmonė iš eksploatuojamų požeminių vandens gręžinių išgavo 1016,9 tūkst. m3 vandens ir išvalė 1252,1 tūkst. m3 nuotekų. Šiems rezultatams pasiekti naudojame visą kompleksą įrenginių ir komunikacijų, kurių eksploatavimu nepertraukiamai rūpinasi visos įmonės operatyvinio valdymo tarnybos ir padaliniai.

   Šventės išvakarėse norime pasidžiaugti vandens išgavimo ir tiekimo tarnybos ilgamečio vadovo Antano Šimkevičiaus darbu. Jis yra apdovanotas Lietuvos vandentvarkos ūkio darbuotojo garbės ženklu už asmeninus nuopelnus ir indėlį vystant šalies vandentvarkos ūkį. Per daugiau kaip dviejų dešimtmečių darbinę veiklą įmonėje jam teko dalyvauti sprendžiant pagrindinius įmonės technologinius pertvarkymus, parengti visą būrį jaunų specialistų ir darbuotojų. Jo sumaniai vadovaujami pasižymėjo ir kiti darbuotojai: Dainius Jasulaitis, Ramūnas Paulauskas, Rimantas Bartkevičius.

   Ne mažiau svarbi ir atliekamų darbų apimtimi nuotekų tvarkymo tarnyba, vadovaujama Povilo Vežbavičiaus. Šios tarnybos darbuotojai Klaidas Kumutaitis, Algimantas Levickis, Jonas Butvilas ir jų kolegos atsakingai atlieka savo pareigas eksploatuodami įrenginius, šalindami avarijas ir gedimus.

   Labai atsakingas funkcijas vykdo Raseinių miesto nuotekų ir paviršinių kokybės tyrimų laboratorijos vedėja Irena Martinaitienė ir specialistė vandens ruošai Danguolė Narjauskienė. Jų dėka vykdoma reglamentuota vandens ir nuotekų kokybinė kontrolė. Džiaugiuosi ir kitų mažesnių tarnybų darbuotojų darbu, kurie kiekvienas pagal savo funkcijas atsakingai jas atlieka ir prisideda prie sklandžių įmonės gamybos procesų, padeda prižiūrėti įrenginius, pastatus ir aplinką.

   Džiaugiuosi administracijos visų tarnybų darbu ir supratingumu, nes jiems pirmiesiems tenka planuojamų ir vykdomų pertvarkymų našta. Manau, labiausiai kolektyvą motyvuoja žinojimas, koks yra svarbus jo darbas ir kasmet didėjanti įmonės teikiamų paslaugų apimtis.

   Raseinių rajono gyventojams tiekiamas sveikas, praturtintas reikalingais mikroelementais požeminis gėlas vanduo. Tačiau jo tiekėjai susiduria su per dideliu geležies kiekiu, bet šią problemą sėkmingai sprendžia įrengti vandenvietėse vandens gerinimo įrenginiai. Mūsų rajone didžiausios ir vidutinės vandenvietės yra aprūpintos tokiais įrenginiais, todėl daugiau kaip iš 90 proc. tiekiamo vandens yra pašalinamas padidintas geležies kiekis. Pagal eiliškumą tokie įrenginiai bus statomi ir mažesnėse vandenvietėse.

   Gyvybiškai yra svarbūs ir būtini eksploatuojamų technologijų remonto darbai. Be to, bendrovė ir jos valdyba labai didelį dėmesį skiria naujų vartotojų plėtrai, kuri užtikrintų įmonės veiklos apie 13 proc. didesnes pajamas. Tai leistų sumažinti pastarųjų metų nuostolingumą ir pagerinti įmonės finansinius rodiklius.

– Kai kurie gyventojai nenori jungtis prie nutiestų tinklų. Ar turite priemonių juos suaktyvinti?

– Ten, kur yra nutiesti tinklai pro gyvenamuosius namus (sklypus), jų savininkai privalo jungtis prie šių tinklų, jei nėra įsirengę individualių valymo įrenginių. Kiek žinau, šiais metais ir aplinkosaugininkai ketina didinti nuotekų tvarkymo patikrų apimtis. Esant technologinėms galimybėms, samdyti buitinių nuotekų išvežimą ekonomiškai neapsimoka, todėl reikia pasirinkti įstatymu reglamentuotus ir ekonomiškai naudingiausius nuotekų tvarkymo būdus. Atlikdami patikras įmonės specialistai kiekvieną atvejį vertins individualiai. Jei gyventojai objektyviai neturės finansinių galimybių, bus ieškoma kitų būdų sudaryti prisijungimo prie tinklų galimybes.

– Kaip sekasi pasinaudoti ES parama tiesiant vandentiekio ir nuotekų tinklus rajone, gerinant paslaugų kokybę gyventojams, modernizuojant įmonės veiklą, įrenginius ir techniką?

– Vandentvarkoje, ypač regionuose, kur yra mažai ar iš viso nėra pramonės vartotojų, o buitinių ir kitų komercinių vartotojų koncentracija nedidelė, investicinis efektyvumas yra nedidelis. Dėl to labai išauga finansavimo iš Europos Sąjungos fondų reikšmė. Galime pasidžiaugti pastarųjų dienų žinia iš Aplinkos ministerijos apie pritarimą finansuoti įmonės parengtą projektą ir skirti beveik 3 mln. Eur vandentiekio ir kanalizacijos bei kitos reikalingos įrangos statybai Pramedžiavos, Ražaitėlių, Kaulakių, Ramonų, Gruzdiškės gyvenvietėse. Gauti šią paramą padėjo Raseinių rajono savivaldybės vadovai. Projekto rezultatai iš esmės pagerins šių vietovių gyventojų vandens tiekimą, ypač nuotekų tvarkymą. Dabar dirbsime parinkdami rangovus viešojo pirkimo būdu tiek Šiluvos, tiek išvardintų gyvenviečių projektų vykdymo darbams atlikti. Įmonė ir toliau kaip vienu svarbiausių strateginių tikslų laikys lėšų skyrimo iš įvairių ES fondų galimybių paiešką, nes tokios investicinės lėšos turi minimalią įtaką kainoms.

– Kokie darbai ir kuriose vietovėse planuojami atlikti šiais metais įrengiant vandentiekio ir nuotekų tinklus?

– Šiuo metu įmonė sėkmingai vykdo Savivaldybės finansuojamus mažesnės apimties projektus, tačiau sudėtingiausia problema yra Ariogalos miesto Vytauto ir Maironio gatvių kvartalo nuotekų tinklų įrengimo darbai, kurių dėl finansinės būklės įmonė pati iš savo lėšų nepajėgi atlikti. Panaši problema ir kai kuriuose Raseinių miesto kvartaluose. Tai kelia gyventojų pasipiktinimą. Rajono vadovai žino šią problemą ir svarsto galimybes ją išspręsti.

   Planuojame ir tolimesnės perspektyvos darbus, iš kurių vienas kol kas tik idėjų lygmenyje – tai yra statyti atitinkančią ekonominį naudingumą saulės elektros jėgainę. Tokią veiklą ketina skatinti Energetikos ministerija, o įmonės sąnaudų dalyje elektra užima svarbią dalį. Toks perspektyvinis nusiteikimas leidžia daryti prielaidas, kad kolektyvas žino ir turi motyvaciją, kaip išspręsti problemas ir tapti tiek technologiniu, tiek finansiniu ir vadybiniu požiūriais pažangia įmone.

   Įmonės direktorius S.Bartkus: raseiniškiai geria sveiką, praturtintą mikroelementais požeminį gėlą vandenį.

 

   

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 

 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.