Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. birželio 21 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8537060
Šiandien: 195
Dabar: 7
Prenumerata

 
 
Naujienos
Savižudybių prevencija rajone

   Lietuva pagal savižudybių skaičių viena iš pirmaujančiųjų Europoje, o Raseinių rajonas respublikoje pagal šią liūdną statistiką – 4-6 vietoje, pavyzdžiui 2016 m. mūsų rajone sau gyvybę atėmė per 20 žmonių.

   Nerimą keliančiais rodikliais susirūpino Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos direktorė Reda Kunickienė ir Raseinių Šaltinio progimnazijos direktorė Vaiva Zubrickienė. Jos atkreipė dėmesį, kad kalbų apie savižudybę ar net mėginimų tai padaryti pasitaiko ir mokyklose, tarp jaunų žmonių. Tačiau mažai kas žino, kaip deramai elgtis tokiose situacijose: kaip atpažinti savižudybės riziką, kaip pagelbėti suicidinių minčių apimtam žmogui ir ką daryti, jei nelaimė vis tik nutinka? Pernai rudenį, siekdama saugumo vaikams ir aiškumo darbuotojams, R. Kunickienė kreipėsi į Savivaldybės mero pavaduotoją Gitaną Rašimienę su idėja sukurti rajone pagalbos tinklą – vadinamąjį reagavimo į savižudybių riziką algoritmą, pagal kurį visiems būtų aišku, kas ir kur turi kreiptis įžvelgus savižudybės riziką. Mero pavaduotoja supratingai priėmė šią mintį ir tam pritarė. O spalį Savivaldybės mero potvarkiu jau buvo sudaryta Raseinių rajono savižudybių prevencijos įgyvendinimo darbo grupė, kurios vadovė - Gitana Rašimienė, jos pavaduotoja – Reda Kunickienė, nariai: Raseinių rajono greitosios medicinos pagalbos stoties direktorė Rimanta Baublienė, Raseinių ligoninės direktoriaus pavaduotoja Odeta Borkertienė, Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Lina Jašauskienė ir Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Danutė Vizbarienė, Raseinių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Darius Jonaitis, Raudonojo Kryžiaus draugijos Raseinių rajono skyriaus atstovė Berita Juškienė, Raseinių socialinių paslaugų centro Paramos šeimai skyriaus vyresnioji socialinė darbuotoja Rasa Mockevičienė, Savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Asta Montvydienė, Raseinių psichikos sveikatos centro socialinė darbuotoja Jolanta Simanauskienė, Raseinių Šaltinio progimnazijos direktorė Vaiva Zubrickienė.

   Lapkritį buvo surengtas pirmasis darbo grupės susirinkimas, kurio metu analizuota, kaip atpažinti nusižudyti ketinantį žmogų, kokiais žodžiais ir veiksmais jam pagelbėti ir t. t.

   Sausio 29-30 d. darbo grupės nariai – rajono psichologai, medikai, pareigūnai, socialiniai darbuotojai, pedagogai – rinkosi į praktinius mokymus, kurių metu buvo gyvai diskutuojama savižudybių prevencijos klausimais, analizuojamos situacijose, ką kiekviena įstaiga darytų iškilus savižudybės rizikai ir pan.

   Savo patirtimi dalijosi medicinos psichologė Valija Šap – sėkmingai įgyvendinamo savižudybių prevencijos projekto „Kupiškio algoritmo“ iniciatorė ir kūrėja. Valstybinio psichikos sveikatos centro Savižudybių prevencijos biuro vadovas Marius Strička kalbėjo apie planuojamą savižudybių prevencijos sistemos kūrimą respublikiniu mastu.

   Kol valstybiniu lygiu dar tik mąstoma ir ruošiamasi kurti teisinę bazę savižudybių prevencijos sistemai, Raseiniai jau atlieka realius žingsnius: kuriamas konkretus darbų planas, kuriame numatyta, kokių veiksmų, esant įvykiui, turės imtis kiekvienas prevencijos darbo grupės narys. Kitą susitikimą darbo grupė planuoja kovo mėnesį.

 

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 

 
 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.