Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2017 m. lapkričio 21 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8026328
Šiandien: 4020
Dabar: 29
Prenumerata
Naujienos
Kultūros ministerijos vadovės liko sužavėtos Raseiniais

   Ketvirtadienį kultūros ministrė Liana Ruokytė–Jonsson ir viceministrė Gintautė Žemaitytė praleido Raseinių rajone. Tai pirmasis jų vizitas ne tik šiame krašte, bet ir apskritai Lietuvos rajonuose.

   Kultūros ministerijos vadovės apsilankė Raseinių rajono savivaldybėje, kur susitiko su jos vadovais ir aptarė kultūros bei meno padėtį šiame krašte. Meras Algirdas Gricius ir jo pavaduotoja Gitana Rašimienė papasakojo, kokiais rūpesčiais gyvena raseiniškiai kultūros darbuotojai. Dauguma jų yra atsidavę šiai profesijai, dirba labai atsakingai, bet susiduria su tomis pačiomis problemomis, kaip ir jų kolegos iš kitų rajonų, kaip antai: dirbama pagal šį laikmetį jau neatitinkančius reikalavimus, kai kurie specialistai, o kartais net ir įstaigos dubliuoja vieni kitų veiklą, per maži atlyginimai...

   Meras ir jo pavaduotoja teiravosi, ar kultūros ir meno darbuotojų problemos yra žinomos ministerijos vadovams ir kaip jie žada pakeisti tokią padėtį. Savivaldybės administracijos direktorius Remigijus Ačas pasidomėjo, koks likimas laukia Kultūros ministerijai priklausančio Raseinių miesto centrinėje dalyje stovinčio buvusio dominikonų vienuolyno. Į kultūros paveldo vertybių registrą įrašytas šis objektas žiemą šildomos anglimi, kurių dūmai labai teršia orą bei kelia kitų problemų.

   Ministrė L.Ruokytė–Jonsson ir viceministrė G.Žemaitytė atsakė, kad dauguma išsakytų dalykų joms yra žinomi, todėl jie bus kompleksiškai sprendžiami visos Lietuvos kultūros įstaigų lygiu po apsilankymų kitose savivaldybėse. Bus priimta dabartinio laikmečio dvasią atitinkanti kultūros vystymo strategija, kuri suteiks naujų impulsų ir galimybių žmonėms darbuotis kultūros baruose. Tačiau Kultūros ministerija nedarys įtakos savivaldai priklausantiems dalykams – kiekvienam rajonui, taip pat ir Raseinių – bus palikta pakankamai didelė savarankiškumo erdvė.

   „Savivalda yra savivalda ir ji pati gali daug nuveikti šioje srityje. Mūsų užduotis – rasti aukso viduriuką rekomendacijų ir gairių, į kurias savivaldybės galėtų atsižvelgti. Dėl buvusio dominikonų vienuolyno problemų taip pat bus ieškoma sprendimo būdų“, – pabrėžė viceministrė G.Žemaitytė.

   Apsilankiusios šiame objekte ir pamačiusios jame tikrą padėtį, ministerijos vadovės su meru J.Griciumi ir vicemere G.Rašimiene nuvyko į tautos dainiaus Jono Mačiulio–Maironio gimtinę Pasandravyje, kur prasidėjo „Lietuvos muziejų kelias“. Šiame renginyje, kuriame skambėjo dainos Maironio parašytomis eilėmis, sveikinimai ir buvo apdovanoti geriausi darbuotojai, dalyvavo ir Seimo narė raseiniškė Vida Ačienė. Tai bene vienintelis projektas, sujungiantis visus Lietuvos muziejus bendram tikslui, stiprinantis bendradarbiavimą tarp muziejų ir siūlantis lankytojams iš Lietuvos bei užsienio šalių gausybę įsimintinų akimirkų, potyrių muziejuose visą šiltąjį metų sezoną.

   Jau šeštus metus Lietuvos muziejų asociacijos organizuojamas projektas šiemet atsigręžia į Vasario 16-osios kūrėjus ir puoselėtojus, jų gyvenimą, darbą, atminimą, kurie saugomi šalies muziejuose. „Lietuvos muziejų kelias“ pasibaigs rugsėjo 27 d..Nepriklausomybės Akto signataro dr. Jono Basanavičiaus tėviškėje Ožkabaliuose,

   „Lietuvos muziejų kelio sėkmė neabejotina – projektas auga, plečiasi, sulaukia vis daugiau visuomenės susidomėjimo, renginiuose apsilanko vis daugiau žmonių. Tai džiugina ir įkvepia. Simboliška, kad šis nuostabus renginys prasidėjo didžiojo mūsų tautos poeto, Lietuvos nepriklausomybės puoselėtojo Maironio gimtinėje. Apskritai Raseinių rajone patyriau daug teigiamų emocijų ir įsitikinau, kad raseiniškiai labai myli šį vaizdinga gamta apdovanotą kraštą ir siekia, kad čia būtų dar geriau gyventi, dirbti, kultūringai leisti laisvalaikį. Diskusija su savivaldybės vadovais buvo tik įžanga mūsų bendradarbiavimo, toliau dirbsime konkrečiau ir prasmingiau“, – sakė kultūros ministrė L. Ruokytė–Jonsson, kuri su meru A.Griciumi įrašė prasmingus žodžius į šio projekto garbės knygą ir pasodino ąžuoliuką medžių alėjoje, kurioje labai mėgo pasivaikščioti ir pasisemti kūrybos versmių Maironis.

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 

 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.