Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. birželio 21 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8537060
Šiandien: 195
Dabar: 7
Prenumerata

 
 
Naujienos
Paraiškas atsinaujinti pateikė 16 daugiabučių

   Praėjusių metų pabaiga savivaldybės įmonei „Raseinių butų ūkis“, atsakingai už daugiabučių atnaujinimo programą rajone, taigi, kad kuo daugiau gyventojų galėtų teikti paraiškas šios programos IV etapui ir jame dalyvautų, pasinaudoję 30 proc. valstybės parama, buvo itin intensyvi. Iš pradžių buvo organizuota vieša konferencija su namų bendrijų pirmininkais ir jų atstovais. Vėliau kiekvieną dieną po darbo valandų susitikimuose su gyventojais jiems patogiu laiku buvo aiškinama apie gyvenamojo būsto modernizacijos privalumus, galimybes, valstybės paramą ir kuo „Raseinių butų ūkis“ gali žmonėms padėti.

   Šias pastangas vainikavo paskutinis renginys, kuriame Savivaldybės administracijos darbuotojai kartu su SĮ „Raseinių butų ūkis“ direktoriumi Gyčiu Šulinsku viešai pristatė Raseinių miesto centrinės dalies kvartalo energinio efektyvumo didinimo programą. Joje buvo pateikta bendra informacija apie renovacijos programos tikslus, uždavinius, jų įgyvendinimą ir pristatytas ketvirtame etape preliminariai numatomų atnaujinti daugiabučių namų sąrašas.

   Gyventojams buvo suteikta paskutinė galimybė apsispręsti – dalyvauti ar nedalyvauti renovacijos procese, pradedant nuo investicinių planų parengimo, išvardyti, kokie darbai būtų atlikti ir kokios jų preliminarios kainos. Ne mažiau kaip 55 proc. namo gyventojų turėjo pritarti, kad būtų rengiamas investicinis projektas, kad gyventojai galėtų pasirinkti energiją taupančias ir kitas priemones.

   Visos pastangos davė gerų rezultatų. Į Būsto energijos taupymo agentūrą nusiųsta su gyventojų pritarimu 55 proc. ir daugiau 16 mūsų rajono daugiabučių namų (15 – Raseinių miesto ir 1 – Viduklės) paraiškų dėl dalyvavimo renovacijos programos ketvirtame etape. Tai yra daugiausiai šiame regione: iki vasario 1-osios, kai pasibaigė paraiškų teikimo terminas, Jurbarkas pateikė 2 paraiškas, Tauragė – 7, Šilutė – 10. Daugiausiai paraiškų yra pateikę didžiųjų miestų daugiabučiai namai. Kovo mėnesį paaiškės, ar numatyti atnaujinti Raseinių daugiabučiai namai papuls į valstybės finansinės paramos sąrašą. Tikimasi, kad spalio mėnesį bus žinoma informacija ir apie rezervinį fondą.

   „Ateinančiais metais, jeigu gausime valstybės paramą, kai bus pradėta ir užbaigta renovacija, Raseinių miestas žymiai pagražės. Be to, modernizuotų namų gyventojai turėtų sutaupyti per 50 proc. šilumos energijos ir išspręsti kitas juos kankinusias problemas. Pavyzdžiui, jiems neteks baimintis dėl pasenusių ir avaringų šalto vandens ir nuotekų vamzdynų avarijų – šie tinklai bus pakeisti naujais. Džiugu, kad šiame procese norą dalyvauti pareiškė ir labai prastos techninės būklės namai Muziejaus gatvėje, pažymėti 2-uoju, 4-uoju ir 6-uoju numeriais. Juose bus pakeista ir elektros instaliacija, atliktas laiptinių remontas. Po renovacijos visi statiniai švytės kaip nauji ir juose įsikūrusiems žmonėms teiks didelį džiaugsmą“, – įsitikinęs SĮ „Raseinių butų ūkis“ direktorius G.Šulinskas.

   Pirmame renovacijos etape, kuriame nebuvo kvotų ir galėjo dalyvauti visi norintieji, buvo atnaujinti 7 Raseinių rajono daugiabučiai ir 1 – Viduklėje, 7 namai mieste modernizuoti II etape, kuriame buvo įvestos kvotos. III etapu Raseiniuose bus modernizuoti taip pat 7 namai.

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 

 
 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.