Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2019 m. spalio 14 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata


 
 
Naujienos
Mirkliuose – tradicinė ,,Rudens gėrybių šventė“

   Šalta ir lietinga rugsėjo 28-oji neišgąsdino Mirklių kaimo bendruomenės narių, kurie nuo pat ankstyvo ryto plušo ruošdamiesi tradicinei rudens gėrybių šventei. Scena buvo papuošta įvairiu bei gausiu bendruomenės narių užaugintu derliumi, o trys talpios ir jaukios palapinės laukė svečių ir bendruomenės narių, nepabūgusių rudeninio lietaus.

   Tai, kad į Mirklių kiemą rudens darbų pabaigtuvės užsuka jau ne pirmą kartą buvo galima įsitikinti pažvelgus į labai gausų susirinkusiųjų būrį. Šiais metais tradicinėje šventėje apsilankė net 213 žmonių, tarp jų ir garbūs svečiai: Savivaldybės meras Andrius Bautronis, Savivaldybės tarybos nariai Jonas Vazgys, Aldona Radčenko, Antanas Kilčauskas, Seimo pirmininko pavaduotojo Arvydo Nekrošiaus padėjėjai Skaidrutė Žuvelaitienė ir Algimantas Mielinis, Ramonų, Milašaičių, Palukščio, Ilgižių kaimo bendruomenių pirmininkai Dalytė Raudonienė, Romanas Daujotas, Romas Rudžinskas, Ana Šablauskienė, Raseinių seniūnijos seniūno pavaduotoja Regina Zieringienė, Kalnų kvartalo bendruomenės narys Andrius Vaišys bei Kėdainių rajono Beinaičių bendruomenės pirmininkė Rita Lenkelienė.

   Mirklių kaimo bendruomenės tradicinį renginį „Rudens gėrybių šventė“ pradėjo Neringos šokių studijos mažieji šokėjai, o pirmininkė Gražina Andraitienė pasveikino visus susirinkusius svečius ir palinkėjo gražaus pasibuvimo, šilto, jaukaus vakaro, padėkojo rėmėjams, be kurių indėlio ši puiki šventė būtų sunkiai įsivaizduojama. Irena Ambrulaitienė savo eilėmis supažindino su Mirklių bendruomene, jų nuveiktais darbais ir pasiekimais. Šventę vedė Renata ir Rasa.

   Savivaldybės meras Andrius Bautronis džiaugėsi tokia susirinkusiųjų gausa, nepaisant rudeniškų orų ir palinkėjo, kad ir toliau bendruomenės narių skaičius augtų tarsi grybai po lietaus. Meras padovanojo bendruomenės pirmininkei nepamainomą tokios šventės atributą – grybą. Kiti svečiai taip pat atvyko su dovanomis bei nuotaikingais palinkėjimais.

   Susirinkusiuosius šokiais ir dainomis šildė Girkalnio liaudiškos muzikos kapela ,,Gojus“ (vadovai Sigutė ir Antanas Vaitiekūnai), Raseinių Neringos šokių studijos trijų grupių šokėjai (vadovė Neringa Šlopšnienė), Norgėlų bendruomenės šokių kolektyvas (vadovė Aušra Jukilaitienė), Ramonų kaimo bendruomenės moterų ansamblis (vadovas Vytautas Kasparavičius), Ariogalos ansamblis – ,,Radasta“ (vadovė Renata Aleksiejienė), Ariogalos ansamblis „Versmė“ (vadovė Renata Aleksiejienė). Koncertavo atvykę svečiai iš Kėdainių rajono – autorinės muzikos atlikėjos ,,Vaivorykštė“ – Alma Jociuvienė ir Danguolė Barauskienė, šoko ,,Don stop“ šokių grupė (vadovė Jurgita Miniotienė).

   Renginio metu buvo demonstruojami amatai, vyko ūkininkų mugė, apdovanotos „Gražinkime savo aplinką“ tvarkančios sodybos. Dovanėlių susilaukė Raseinių rajono globos namų vaikai ir auklytės Sonata bei Ingrida. Buvo galima išbandyti savo jėgas šaškių, šachmatų, smiginio, krepšinio baudų metimo, žaidimo su kamuoliukais rungtyse. Vyko ir piešinių konkursas, nugalėtojai buvo apdovanoti padėkomis, taurėmis, medaliais bei prizais.

   Dalyvavo prekybininkai, ūkininkė Birutė Andriulienė su išaugintu derliumi, vyko edukaciniai užsiėmimai, rankdarbių parodėlė. Visus svečius vaišino kavinė ,,Isada“, Genutė ir Bronelė virė skanią žuvienę, Romas visus susirinkusiuosius vaišino gardžia koše. Visi renginio dalyviai ir kolektyvų vadovai buvo apdovanoti šios šventės pabaigoje.

   Tokios linksmybės galiausiai išsklaidė ir pačius lietingiausius debesis ir vakarėjant pasirodė saulė. Renginio metu buvo vykdomas ir eismo saugumo projektas, nes Mirklių kaimo bendruomenė dalyvauja konkurse ,,Eismo saugumas bendruomenėse“. Dalyvavo Raseinių rajono policijos komisariato bendruomenių pareigūnė Giedrė Deveikienė su policijos rėmėjais. Po atsakymų į viktorinos klausimus pareigūnė ir bendruomenės pirmininkė išdalino saugaus eismo priemones. Gražų šokį atliko Neringos šokių studijos ,,Zumba“ šokėjos. Šventės pabaiga buvo papuošta įspūdingais fejerverkais, nušvietusiais visą rudeninį dangų. Galima tik palinkėti, kad kaip ir ugnys, nušvietusios dangų, Mirklių bendruomenė bei sodų bendrija „Prabauda“ nenustotų kartu garsinti savo kraštą.

   Nuoširdų ačiū tariame Europos Žemės ūkio fondas kaimo plėtrai, Lietuvos LEADER, Raseinių rajono savivaldybės administracijai, Raseinių rajono vietos veiklos grupės ,,Raseinių krašto bendrija“ administracijai už Mirklių kaimo bendruomenės projekto „Rudens gėrybių šventė“ finansavimą, kavinei ,,Isada“. Nuoširdus ačiū rėmėjams: Raseinių rajono kultūros centrui, UAB ,,Danspin“ direktoriui Rosvaldui Kunickui, Vairavimo mokyklos direktoriui Dariui Adomavičiui, UAB „Raseinių žuvininkystė“ direktoriui Antanui Grigalavičiui, Raseinių seniūnijos seniūnui Rolandui Klusui, UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“, Neringos šokių studijai vadovei Neringai Šlopšnienei, ūkininkei Birutei Andriulienei, Mindaugui Tučui už profesionalias fotonuotraukas žiniasklaidos priemonėms. Nuoširdžiai dėkojame bendruomenės nariams, padėjusiems organizuoti šį renginį.

    Gražina Andraitienė, Raseinių rajono Mirklių kaimo bendruomenės pirmininkė

 

    

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Andrius Bautronis

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

 

Nuorodos

 


 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
  

 
 
 

 

 
 
 


 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.