Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. rugsėjo 25 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8751561
Šiandien: 2683
Dabar: 91
Prenumerata

 
 
Naujienos
TAU studentai aktyviai dalyvauja Lietuvos 100-mečiui paminėti skirtuose renginiuose

   Šiltą ir gražų gegužės 11 dienos rytą būrelis mūsų TAU studentų išvyko į Vilnių, kur į didingą Lietuvos nacionalinio muziejaus konferencijos salę rinkosi TAU studentai-kūrėjai iš įvairių Lietuvos miestų. Šį renginį organizavo Medardo Čoboto TAU. Mūsų rajono TAU studentai – Irena Bulotienė ir Jonas Vaičaitis skaitė savo eilėraščius, pristatė savo kūrybos leidinius. Džiaugėsi širdis išgirdus, kai TAU studentai pripažino, kad kūryba jiems kaip meilės išraiška Tėvynei, kad daugelis į kūrybinį kelią pasuko jau būdami TAU studentais.

   Dėmesingai išklausę skaitomų eilių ir audringais plojimais palydėti mūsų kūrėjai turėjo galimybę pabendrauti ir su kitų rajonų TAU studentais. Raseinių TAU aktyvas: prodekanė, fakultetų seniūnai ir mūsų kūrėjai dalyvavo ekskursijoje „Jie gyveno dėl Lietuvos“. Ekskursijos metu buvo prisiminti reikšmingiausi įvykiai ir ryškiausios asmenybės, kurie kūrė mūsų Valstybę. Vienas didžiausių to meto autoritetų, Lietuvos valstybės patriarchu vadinamas dr. Jonas Basanavičius. Didelis indėlis keliant savo tautos dvasią to meto kūrėjo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, kuris dar 1907 m. surengė pirmąją lietuvių dailės parodą, jo harmonizuotas lietuvių liaudies dainas dainavo paties suburtas choras. Jurgio ir Marijos Šlapelių šeima – puikus tandemas, visas jėgas atidavę savo tautos labui. Jurgis Šlapelis, medikas pagal išsilavinimą, leidėjas, švietėjas ir kultūros veikėjas pagal pašaukimą, o jo žmona, Marija Šlapelienė, ne tik puiki dainininkė, bet ir pirmojo Vilniuje lietuviškų knygų knygyno įkūrėja. O ekskursijos kulminacija – Signatarų namai, kur prieš šimtą metų buvo pasirašytas Vasario 16-osios Nepriklausomybės aktas. Pamatėme tai, ko prieš metus dar nesitikėjome išvysti – prof. Liudo Mažylio Vokietijos archyvuose rastą Vasario 16-osios akto originalą, kuris „sugrįžo“ į Signatarų namus. Pakylėti dvasingos ir šventinės nuotaikos, kupini kūrybinių sumanymų Raseinių TAU studentai tęs savo pradėtus darbus.

 

 

Nijolė Vežbavičienė, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkė

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.