Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. rugsėjo 22 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8746924
Šiandien: 666
Dabar: 22
Prenumerata

 
 
Būtina žinoti

 

        Ugnis - mūsų draugas ir priešas: 


        Leidinys „Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir karo metui“ »»» 
 

        Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos pranešimas »»»
 


Perspėjimo pranešimus galite gauti telefonu

   Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, įgyvendindamas projektą „Gyventojų perspėjimo ir informavimo, naudojant viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų teikėjų tinklų infrastruktūrą, sistemos sukūrimas", įdiegė gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą, užtikrinančią gyventojų perspėjimą ir informavimą apie gresiančią ar susidariusią ekstremaliąją situaciją trumpaisiais pranešimais tiesiogiai į gyventojų mobiliuosius telefonus. Todėl jau spalio 17 d. perspėjimo ir informavimo sistemos techninio patikrinimo metu, po elektros sirenų įjungimo, gyventojai bus informuojami ne tik per Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją, regioninius transliuotojus, bet ir trumpaisiais pranešimais į mobiliuosius telefonus, kuriuose yra įjungta korinio transliavimo funkcija. 
   Jeigu pageidaujate visada gauti perspėjimo pranešimus apie gresiančias ar susidariusias ekstremaliąsias situacijas telefono žinutėmis, jums reikia nustatyti savo telefonus perspėjimo pranešimų priėmimui. Žiūrėti: korinio transliavimo aktyvavimo mobiliuosiuose telefonuose atmintinė.
   Daugiau informacijos apie šią sistemą pateikiama Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos tinklalapyje adresu http://www.vpgt.lt, paspaudus ant žemiau esančios nuorodos:

 

PRIMENAME, KAD ŠI PASLAUGA GYVENTOJAMS YRA NEMOKAMA


Ką žmonės turėtų žinoti, radę sprogmenį arba daiktą, panašų į sprogmenį

   Lietuvos Respublikos teritorija dar ir šiandieną yra užteršta nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų bei Sovietų okupacijos likusiais sprogmenimis. Nuo to laikotarpio žemėje liko daug nesprogusių užtaisų - granatų, minų, artilerijos sviedinių, aviacinių bombų ir įvairaus kalibro šovinių. Sprogmenys dažniausiai randami vykdant žemės ūkio, kasinėjimo darbus, griaunant senus pastatus, pavasarį jie kartu su įšalu iškeliami į žemės paviršių. Kiekviename sprogmenyje gali būti nuo kelių šimtų gramų iki kelių dešimčių kilogramų sprogstamųjų medžiagų. Šie mirtini užtaisai nuo ilgo buvimo žemėje surūdijo, jų saugikliai  nesaugūs, todėl neatsargus elgesys su tokiais sprogmenimis gali baigtis labai skaudžiai.
   Per 2013 m. Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono standartinių sprogmenų neutralizavimo būrys Raseinių rajono savivaldybės teritorijoje atliko 31 sprogmenų nukenksminimo operaciją, sunaikino 39 sprogmenis. Tokie radiniai yra labai pavojingi, todėl reikia žinoti, ką reikia daryti radus tokį sprogmenį ar daiktą, panašų į sprogmenį. Keletas patarimų:

  • Nelieskite įtartino daikto ar sprogmens. Negabenkite jo į policiją. Neperkelkite į kitą vietą, nes tai kelia pavojų tiek jums, tiek aplinkiniams.
  • Nedelsdami skambinkite Bendruoju pagalbos telefonu 112. Praneškite apie tai, tiksliai nurodant įtartino daikto ar sprogmens buvimo vietą, apibūdinkite jį.
  • Pasistenkite, kad į pavojingą teritoriją nepatektų kiti asmenys arba pavojingoje teritorijoje jau esantys asmenys pasitrauktų saugiu atstumu.
  • Būtinai sulaukite pareigūnų. Jie įvertins situaciją, užtikrins saugumą ir priims sprendimus, kaip su tuo sprogmeniu elgtis, kad nekiltų pavojus aplinkiniams.

   Raseinių rajono savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų ir informacinių technologijų skyrius perspėja civilius gyventojus, kad radus daiktą, panašų į sprogmenį, reikia elgtis labai atsakingai - jo nejudinti, neliesti ir jokiu būdu neardyti. Įtartino radinio vietą reikia pažymėti, įspėti aplinkinius, paskambinti Bendruoju pagalbos telefonu 112. 
   Jei sprogmenys rasti savivaldybės ūkio subjektų, įmonių, įstaigų, organizacijų teritorijose ar pastatuose, tai šių objektų atsakingi asmenys, paskirti atsakingais už civilinę saugą, taip pat privalo informuoti ir Raseinių rajono savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų ir informacinių technologijų skyrių, tel. (8 428) 70 526, el. paštu albinas.stakauskas@raseiniai.lt

   Ištisinio užterštumo sprogmenimis žemėlapis. Plačiau apie tai http://www.sprogmenys.lt

 

 

 

 


Informacija atnaujinta: 2018-03-30 09:58:58
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.