Naujienos

Savivaldybės finansuojamas plaukimo pamokas jau lanko 253 Raseinių rajono antrokai

2024 09 30

Savivaldybės finansuojamas plaukimo pamokas jau lanko 253 Raseinių rajono antrokai
2024 metų rajono Savivaldybės biudžete pirmą kartą buvo numatyta lėšų priemonei Plaukimo pamokų finansavimas. Nuo šių mokslo metų visiems Raseinių rajono antrokams pirmą kartą suteikta galimybė nemokamai lankyti plaukimo pamokas.
 
Raseinių rajono savivaldybės taryba patvirtino rajono Savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų mokinių mokymo plaukti programą. Programos tikslas – išmokyti mokinius plaukti, saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens, formuoti fiziškai aktyvios ir sveikos mokinių gyvensenos įgūdžius, mažinti skendimų skaičių.
 
„Džiaugiuosi, kad mūsų savivaldybė pirmą kartą biudžete numatė lėšų plaukimo pamokoms finansuoti. Ši programa ne tik padės mūsų antrokams išmokti plaukti, bet ir skatins saugų elgesį prie vandens bei sveiką gyvenimo būdą. Tikimės, kad vaikai susidomės plaukimu kaip svarbia fizine veikla, kuri padės gerinti tiek jų fizinę, tiek emocinę sveikatą“, – apie plaukimo pamokų programą sakė Raseinių rajono savivaldybės meras Arvydas Nekrošius.
 
Plaukti mokosi 253 antrokai iš visų rajono mokyklų fizinio ugdymo pamokų metu Kauno, Kėdainių, Šilalės, Tauragės ir Tytuvėnų baseinuose. Programos įgyvendinimui yra skirtos 32 pamokos. Jų metu vaikai susipažins su saugiu elgesiu vandenyje ir prie vandens, mokysis įvairių fizinių pratimų (sulaikyti kvėpavimą, plūduriuoti, atsimerkti po vandeniu, panerti, plaukti naudojant įvairias pagalbines priemones), žaidimų vandenyje, taip pat bus mokoma saugiai šokti į vandenį, plaukti įvairiame gylyje ir įvairiomis padėtimis bei kt.
 
Prie finansavimo prisidėjo Nacionalinė sporto agentūra skirdama 100 mokinių 18 pamokų finansavimą. Mokinių vežimu į plaukimo pamokas rūpinasi mokyklos.
 
Tikimasi, kad mokiniai susidomės plaukimu kaip aktyvia fizine veikla, prisidedančia prie jų fizinės ir emocinės sveikatos gerinimo.
  
 
Švietimo ir sporto skyriaus informacija
Informacija atnaujinta 2024-10-07 15:37